Quantcast
Channel: Czibor Szilvia kalatu blogja » Fogyókúra
Viewing all articles
Browse latest Browse all 33

Fontos a fokozatosság

$
0
0
Az elmúlt pár évben rengeteg dolgot megváltoztattam az életemben, ennek köszönehetően gyökeresen megváltozott az életem.

Rendbejött az egészségem, látványosan elkezdtem fogyni, kitűnő a közérzetem, rendben van a lelkem.

Évtizedekig nem figyeltem oda a táplálkozásomra, dohányoztam, rengeteg kávét ittam, a rendszeres mozgásnak nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget és hagytam, hogy mások negatív megnyilvánulásai hassanak rám, és nagyon kevés vízet ittam.

Nem teljes a felsorolás, de nem is akarom felidézni, hogy hogyan éreztem magam, mikor még ilyen szinten nem érdekelt, hogy mit teszek az egészségem ellen.

Több évtizeden keresztül éltem így, és mindig tudtam, hogy változtatni kellene, de amikor belegondoltam, hogy mennyi mindent meg kellene változtatni a szokásaimban, nem hittem, hogy sikerülhetne.

Azóta rájöttem, hogy fontos a fokozatosság.

Nem kell egyszerre mindent megváltoztatni.

Nem is lehet 1-2 szokásnál többet egyszerre kialakítani az életünkben.

Viszont kis lépésekkel, egy jó stratégiával, apró változtatásokkal csodát tehetünk az egészségünkkel.

Ilyen aprónak tűnő, de az egészségünk szempontjából jelentőségteljes változtatás lehet a vízivási szokások megváltoztatása.

Lehet, hogy Te azon kevesek közé tartozol, aki odafigyel, hogy elegendő vízet igyon naponta, de többségben vannak azok, akik nem foglalkoznak ezzel még ebben a nyári hőségben sem.

Olvasom Dr. Fereydoon Batmanghelidj A tested vízért kiált című könyvét, és arra gondoltam, megosztom ezt a linket itt a blogomban, mert jó ha tisztában vagyunk azzal, hogy milyen tüneteket produkálhat a vízhiány.

Az enyhe kiszáradás jelei: fáradtság, csökkent koordinációs képesség, száraz bőr, kevés vizelet száraz nyálkahártya a szájban és orrban, ingadozó vérnyomás és gyenge ítélő képesség.

A magas vérnyomás, a stressz, asztma, allergia, fejfájás,és még sok más súlyos betegség a krónikus kiszáradás eredménye is lehet.

A vízelet színe utal a kiszáradás mértékére:
Ha megfelelően hidratált a test, tiszta, színtelen vizelet bocsát ki magából.
Az enyhén kiszáradt testnek sárga színű vizelete van.
Súlyos kiszáradásra utal ha a test narancssárga vagy sötét színű vizeletet produkál.
Olvasd el a könyvet, de legalább a fejezetcímeket nézd meg ITT, ilyeneket találsz köztük, hogy magasvérnyomás, ízületi fájdalmak, derékfájdalom, stressz, depresszió, asztma, cukorbetegség, elhízás.
Vannak ilyen problémáid?
Lehet, hogy a tested vízért kiált?
A vízivási szokások megváltoztatása lehet akár az első lépés egy egészségesebb élet felé.
Aztán jöhet a többi:)
Ha szeretnél értesítést kapni a következő blogbejegyzésről, itt fel tudsz iratkozni, és értesítelek, ha újabb egészségmegőréssel kapcsolatos anyagok kerülnek fel az oldalra.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 33