Igaz, hogy a dohányos ismerőseimmel beszélgetve úgy gondolom, hogy legtöbb esetben ez egy jó kifogás, valójában eszükben sincs leszokni, szeretnek dohányozni.
Vannak akik be is vallják.
Én is ezek közé tartoztam. Valójában utáltam magam miatta, utáltam, hogy a cigaretta uralkodott felettem, még azt is utáltam, hogy jólesik, hogy szerettem dohányozni.
Sokszor elmondtam, hogy én lennék a világ legboldogabb embere, ha abba tudnám hagyni anélül, hogy hiányozna, de erre nem igen láttam esélyt.
Nem voltam hajlandó szenvedni azért, hogy abbahagyjam a dohányzást.
Aztán most is kiderült, hogy az élet az nagy rendező, ha valamit igazán akarunk, azt valahogy mindig megkapjuk, úgyhogy úgy alakult az életem, az egészségem, hogy eldöntöttem, hogy leteszem a cigit, közben megtaláltam azt a módot is, aminek köszönehtően egy percig nem szenvedtem tőle, mégpedig egy félórás biorezonanciás kezelés volt az, ami segített, úgyhogy azóta is szívból ajánlom mindenkinek.
Igenám, ez nagy boldogság volt, de nagyon gyorsan jöttek az utálatos kilók, ami ellen úgy éreztem, hogy egyszerűen nem tudok mit tenni.
Egy átlagos dohányos, ha abbahagyja a dohányzást, 3-6 kilót hízik általában, az erősebb dohányosok, akikkel tapasztalatot cseréltünk, a napi 2 doboz cigi elhagyása után 8-15 kilót híztak, nekem sikerült 10 hónap alatt 30 kilót magamra szedni. Legalábbis ameddig rá mertem állni a mérlegre, mert szerintem ennél is több volt.
Ezt nem azért írom, hogy bárkit eltántorítsak a leszokástól, sőt!
Egyik az, hogy ez az extra túlsúly az esetemben napi 3 doboz cigaretta elhagyása után jelentkezett, a másik dolog pedig az, hogy fel lehet készülni az elhízásnak az elkerülésére.
Tudnunk kell, hogy ha valamilyen szokást elhagyunk, az űrt, amit a hiánya okoz, valamivel pótolni fogjuk, akár akarjuk, akár nem.
Én egyszerűen elkezdtem normálisan enni. Előtte ha éhes voltam, rágyújtottam. Általában naponta egyszer ettem, akkor sem túl sokat, mert rá kellett gyújtanom.
Úgyhogy ekkora elhízástól egy átlagos dohányosnak nem kell tartania, én a nem normális dohányos kategória voltam.
Viszont az átlagos dohányos is valószínűleg többet fog enni, mert a cigaretta csökkenti az éhséget, és könnyen lehet, hogy elkezd nassolni a cigi elhagyása után keletkezett űr kitöltésére.
Ezt jó tudni, érdemes tudatosan felkészülni rá, és nem chipszekbűl, aprósüteményekből meg ropikból feltankolni, hanem el kell dönteni, hogy milyen zöldségek, gyümölcsök jöhetnek számításba, mint rágcsálnivalók.
Aztán a mozgás, amit én nagyon elhanyagoltam az utóbbi időben, de a hétvégén hoztam egy döntést, és újra elkezdtem itthon tornászni.
Akár dogányzik az ember, akár nem, szüksége van mozgásra, legalább kétnaponta fél óra intenzív séta, vagy otthoni ugra-bugra a tv előtt, nagyon jó videók vannak fenn a youtube-on, mindenki találhat kedvére valót, de bicaj, kocogás, edzőterem, mindegy, de mindenképpen olyan, amit magáért a mozgás fontosságáért csinálunk.
Az nem jó válasz, hogy futkosok én napközben épp eleget.
Egyes kutatások azt bizonyítják, hogy a dohányzás serkenti az anyagcserét, úgyhogy még ha meg is tudnánk állni, hogy ne együnk többet és ne nassoljunk, akkor is várható lenne némi hízás.
Ezért be kellene iktatni az étrendbe olyan élelmiszereket, zöldségeket, amelyek gyorsítják az anyagcserét.
Az én nagyon súlyos elhízásomról tudni kell azt is, hogy kétszer is beleestem abba a hibába, hogy amikor elkezdett nagy mértékben növekedni a súlyom, drasztikus fogyókúrába kezdtem.
Mind a kétszer több mint a duplája jött rám annak, amit az éhezésemmel, a diétámmal leadtam.
A saját bőrömön tapasztaltam meg, amitől a szakemberek mindenkit óvnak, hogy ne kezdjünk olyan diétákba, amit hosszú távon nem tudunk tartani, mert a szervezet megtanulja, hogy kevés tápanyagból kell gazdálkodnia, és egyből elkezd raktározni, és ha visszállunk a megszokott táplálkozásunkra, ugyanúgy raktároz tovább.
Ez nem mese, ez a komoly valóság, és miután egyszer már megtapasztaltam, hogy így működik, mégegyszer képes voltam beleesni ebbe a hibába.
Aztán a következő években nem is mertem belevágni semmilyen fogyókúrába, mert nem találtam olyan fogyókúrás diétát, amiben biztos lehettem, hogy hosszú távon képes leszek tartani, és mostmár tartottam a jojó effektustól.
Egészen ez év kora tavaszáig, amikor már nem azt éreztem, hogy jót tettem magammal, hogy abbahagytam a dohányzást, hanem az elhízás okozta betegségek, nehézségek kezdtek előtérbe kerülni.
Arról már írtam, hogy 11 kilót leadtam azóta. Az eredeti elképzelés az volt,, hogy este 6 után nem eszek. Számíthattam volna így is eredményre, ugyanis a napi főétkezésem este 8-9 óra körül szokott lenni, de itt megint közbesegített az a bizonyos nagy rendező, az élet, amiről tudjuk, hogy ha komolyan elhatározunk valamit, mindig segít, és megmutatta nekem azokat a természetes élelmiszereket, étrendkiegészítőket, amiket hosszú távon tudok alkalmazni az egészséges fogyókúrámban.
A kovaföld megszabadít a lerakódott mérgektől, a napraforgó lecitin oldja a zsírokat és a továbbiakban megakadályozza a lerakódásukat, a c vitaminnak többféle szerepe van az egészségünkben, de a fogyókúrát is segíti akár az antioxidáns hatásával, akár azzal, hogy a kollagén beépülését segíti.
A kollagén nagyon fontos építőeleme a szervezetnek, de a fogyókúrázóknak különösen ajánlott az éhségcsökkentő hatása miatt, legalábbis ebben a por alakban, ahogy a Fillzennél hozzá tudunk jutni.
A legújabb Fillzen termékek, a kétféle csoki, amelyek nem édességek, hanem az egészség számára fontos táplálékkiegészítők, szintén nagy segítségemre vannak abban, hogy ne hízzam vissza a már leadott kilókat.
Amellett, hogy nagyon magas antioxidáns hatásukkal és ásványianyag tartalmukkal támogatják a szervezetet, éhségcsökkentő hatásuk van, kielégítik az édesség utáni vágyat, és serkentik az anyagcserét, aminek a változása a dohányzás abbahagyása után önmagában is elhízáshoz vezethet.
Ezeknek a tudatában azt hiszem érthető, hogy bátran ajánlom mindenkinek, akik hozzám hasonló problémával küzdenek, akár bármilyen ok miatti túlsúllyal, nem csak a dohányzás miatt, hanem egyszerűen az étkezési szokásaik nem a legideálisabbak, akár azoknak, akik azt mondják, és persze komolyan is gondolják, hogy azért nem hagyják abba a dohányzást, mert félnek az elhízástól.
Ha az ember beépíti ezeket a természetes anyagokat az étrendjébe, a saját tapasztalatomból kiindulva állítom, hogy nagyon-nagyon sokat tett a célja és az egészsége elérése érdekében.
Drága? A csokiból egy havi adag, napi egy szem, amivel már bőven tettünk az egészségünkért, annyiba kerül, mint egy olyan dohányos havi cigaretta adagja, aki naponta csak 7 szál cigit szív el. És ez a legdrágább egészségmegőrző termék. A többi ennek kevesebb mint a fele, negyede.
Drága? Az egészségünk elvesztése sokkal de sokkal drágább!
Szeretnél értesítést kapni a következő blogbejegyzésről? IDE KATTINTVA fel tudsz iratkozni a blogértesítőkre, így automatikusan kiküldi neked a rendszer őket.